Delovna sobota je minila v športnem duhu.

Učenci 5. razreda smo se 29. 9. 2018 odpravili na pohod na Gradišče nad Stično. Do Stične smo se peljali z avtobusom, od tam pa smo pot nadaljevali skozi starodavno vasico Stična po gozdni poti vse do koče na Gradišču.

Hodili smo v naravi in bilo je zelo prijetno. Na cilju smo počivali in spili čaj. Čas počitka je hitro minil in morali smo se vrniti nazaj v dolino. Med potjo smo klepetali s sošolci.

Ko smo se vrnili v Stično, smo se ustavili v najstarejšem samostanu v Sloveniji. V njem so pisarji v srednjem veku prepisovali knjige.

Lara Miholič Ilc, 5. b

Pot do cilja je bila strma in ne preveč dolga. Ko smo prišli na cilj, smo se okrepčali z malico, ki nam jo je pripravila naša kuharica. Seveda smo si v planinski koči privoščili sladoled in čaj z raznimi okusi.

Po počitku smo se odpravili nazaj v dolino, se vkrcali v avtobus in se vrnili pred šolo.

Olga Sazdoska, 5. b

Šestošolci smo se na delovno soboto skupaj z učitelji ter Tesso odpravili na Govejk. Pot je bila zelo zabavna. Na vrh smo prišli z zamudo, saj smo zgrešili pot.

Jan Stergar, 6. a