V petek, 21. 12. 2018, se je na osnovni šoli Hinka Smrekarja v zraku že čutila napetost, saj so vsi učenci ter učitelji že napeto pričakovali božične praznike, težko pričakovane počitnice ter prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti.

Vsi učenci in učitelji smo se zbrali v šolski telovadnici, kjer je zadišalo po prihajajočih praznikih. Obeležili smo dan samostojnosti in enotnosti ter se poslovili od starega leta.

Kot gledalki sem se imeli zelo fino. Še posebej, ko so zbirali Božička in so jelenčki stavkali. Seveda se spodobi tudi kakšna glasba. Pa tudi državi moramo zapeti, zato smo poslušali tudi himno.

Priznava, zelo so bili dobri prav vsi nastopajoči. Ves čas na prireditvi sva se zelo zabavali. Bili sva tudi malo žalostni, ker je bilo konec leta 2018.

Pa srečno novo leto tudi vam.

Žana Omerzu, 6.a in Zdovc Aleksandra 5.b