Starejši gledališčniki so se letos že tradicionalno udeležili 17. Otroškega festivala gledaliških sanj. Na odru Pionirskega doma so uprizorili legendarno zimzeleno besedilo, Tajno društvo PGC, s katerim je Smrekarjevo gledališče ponovno pustilo nepozabno sled. Igralci so bili na odru sproščeni, gledalci so jim z užitkom sledili, na koncu pa so jih nagradili z bučnim aplavzom.

V devetih festivalskih dneh se je predstavilo 56 otroških gledaliških skupin, svoje umetnije pa je pokazalo 840 mladih igralcev.

V naši predstavi je strokovna žirija opazila mladega perspektivnega igralca Ambroža Gruma, ki je prepričal z vlogo hišnika Fiksa.

Ambrož se je tako na podelitvi sanjkov postavil med nagrajeno petnajsterico najboljših mladih igralcev na Otroškem festivalu gledaliških sanj. Čestitamo!

Mojca Dremelj Blažon